Top 5 kryptokurwalut do oglądania w tym tygodniu: BTC, ADA, EOS, THETA, AAVE

Altcoiny silnie wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia, ale obecna konsolidacja Bitcoinów może być znakiem, że trend może się wkrótce odwrócić.

Podczas wywiadu z Bloombergiem, dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein powiedział, że oprócz funduszy hedgingowych, fundusze emerytalne i inwestycyjne zaczęły również inwestować w produkty z rodziny Grayscale. Sugeruje to, że szerokie spektrum instytucji gromadzi Bitcoin (BTC).

Ponieważ tendencja ta nabiera tempa, banki inwestycyjne również zdecydowały, że nie chcą pozostawać w tyle. Ostatnie zgłoszenie od Morgan Stanley pokazuje zakup 10,9% udziałów w firmie wywiadowczej MicroStrategy, ruch, który został prawdopodobnie dokonany w celu zwiększenia zaangażowania w Bitcoin. Posiadając 70 470 Bitcoinów, MicroStrategy stała się graczem zastępczym Bitcoinów.

Kilku analityków podejrzewa, że obecny popyt może również pochodzić od inwestorów, którzy zamykali swoje pozycje w złocie i kupowali Bitcoin. Na pytanie o ostatnie słabe wyniki złota, gospodarz pokazu CNBC Mad Money, Jim Cramer, spekulował, że pieniądze instytucjonalne mogą płynąć do kryptokurcji.

Chociaż pojawiły się pozytywne doniesienia o zakupach instytucjonalnych, handlowcy powinni również śledzić osoby, które sprzedawały, ponieważ w pewnym momencie rajd straci impet, a inwestorzy będą dążyć do zaksięgowania zysków.

Analitycy z Material Indicators sugerują, że mega wieloryby mogą mieć zarezerwowane zyski na 7 stycznia, kiedy Bitcoin trafił 40.000 dolarów i dalsza sprzedaż z wielorybów może być również powodem spadku cen widzianego dzisiaj. Jednak agresywne zakupy na niższych poziomach spowodowały silne odbicie.

Ale to nie odstraszyło wielorybów od sprzedaży. Bitcoin Revolution wieloryby w Korei Południowej zostały dumpingu swoich pozycji w ciągu ostatnich kilku dni, jak widać z wielu depozytów 100 milionów dolarów do wymiany. Chociaż sprzedaż nie spowodowała masowego pośpiechu do wyjścia, handlowcy powinni być ostrożni w swoich pozycjach, ponieważ nawet jeśli kilku dużych inwestorów w USA pośpiechu do wyjścia, może to spowodować gwałtowny spadek.

Jeśli Bitcoin gwałtownie się koryguje, większość altcoin prawdopodobnie również pójdzie w ich ślady, ale jeśli Bitcoin pozostanie silny, te pięć górnych walut kryptograficznych może osiągnąć lepsze wyniki w krótkim okresie czasu.

Przeanalizujmy ich wykresy, aby dostrzec krytyczne poziomy do obserwacji.

BTC/USD

Bitcoin znajduje się w silnej tendencji wzrostowej od kilku tygodni, ale rajd wypchnął względny wskaźnik siły (RSI) na wykupione terytorium. Podczas gdy rynki mogą pozostać wykupione przez długi czas, z każdym wzrostem wzrasta ryzyko gwałtownej korekty.

BTC/USDT tägliches chart. Quelle: TradingView

Pierwszym wsparciem na minusie jest śróddzienna niska cena za 8 stycznia na poziomie 36.518,73 dolarów. Jeśli cena odbije się od tego poziomu, będzie to sugerować, że inwestorzy nie rezerwują zysków w pośpiechu i kupują po niewielkich spadkach.

Jeśli byki napędzają cenę powyżej 41.959,63 dolarów, tendencja wzrostowa może być wznowiona z następnym celem docelowym na poziomie 45.000 dolarów, a następnie 50.000 dolarów.

Jednakże, jeśli niedźwiedzie zatopią cenę poniżej 36.518,73 dolarów, para BTC/USD może spaść do poziomu 38,2% Fibonacciego z ostatniej odnogi ruchu w górę na 32.816,03 dolarów.

Jest to kluczowe wsparcie, które należy monitorować, ponieważ w przypadku pęknięcia, kilku inwestorów może zacząć panikować i zrzucić swoje pozycje, co może spowodować głębszą korektę do poziomu 61.8% wycofania przy 27.167,10 USD.

BTC/USDT 4-Stunden chart. Quelle: TradingView

Czterogodzinny wykres pokazuje, że cena utknęła obecnie w przedziale od 38 000 USD do 41 959,63 USD. Jeśli byki mogą przesunąć cenę powyżej zakresu, trend wzrostowy może zostać wznowiony.

Z drugiej strony, jeśli niedźwiedzie zatopią cenę poniżej podtrzymania zakresu, będzie to sugerowało zaksięgowanie zysku przez inwestorów.

Następnym wsparciem na minusie jest 50-milimetrowa średnia krocząca, która nie została zdecydowanie przekroczona podczas poprzednich korekt w tej części trendu wzrostowego. Tak więc, jeśli to wsparcie pęknie, będzie to sygnalizować możliwą zmianę trendu.

ADA/USD

Cardano (ADA) umacnia się obecnie w trendzie wzrostowym. Altcoin utknął między $0,2632811 a $0,3542857 przez ostatnie kilka dni, co ściągnęło RSI z głęboko wykupionych poziomów.

ADA/USDT tägliches chart. Quelle: TradingView

Byki są obecnie w obliczu sztywnego oporu w pobliżu poziomu 0,34 dolarów, ale jednym z pozytywnych znaków jest to, że nie ma jeszcze żadnych oznak paniki sprzedaży. Jeśli byki mogą napędzać cenę powyżej górnego oporu, następny etap trendu wzrostowego może zostać wznowiony.

Para ADA/USD ma cel docelowy na poziomie 0,449 USD, ale niedźwiedzie prawdopodobnie stawiają sztywny opór blisko 0,40 USD. Jeżeli jednak byki będą w stanie zepchnąć cenę powyżej poziomu oporu, para ta może osiągnąć poziom psychologiczny w wysokości 0,50 USD.

Ten byczy widok zostanie unieważniony, jeśli para skręci w dół i zepsuje się poniżej 20-dniowego EMA (0,234$). Taki ruch będzie sugerował, że trend wzrostowy mógł się wyczerpać.

ADA/USDT 4-Stunden chart. Quelle: TradingView

Czterogodzinny wykres pokazuje tworzenie się trójkąta symetrycznego, który zazwyczaj działa jako wzór kontynuacji. Byki próbują obecnie bronić 20-EMA. Jeśli cena odbije się od aktualnego poziomu, byki będą próbowały zepchnąć parę powyżej trójkąta.

Jeśli im się to uda, para ta może się zmobilizować do 0,525$. Jeśli jednak para spadnie poniżej trójkąta, następne wsparcie jest na 50-SMA, ale jeśli to wsparcie również pęknie, spadek może się rozszerzyć do $0,20.

EOS/USD

EOS obracał w dużym przedziale od 2,20 do 3,949 dolarów. Oltcoin ostro spadł z ogólnego oporu dzisiaj, co pokazuje agresywną sprzedaż przez niedźwiedzie.

EOS/USDT tägliches chart. Quelle: TradingView

Jeśli jednak byki będą bronić średnich kroczących, para EOS/USD może ponownie próbować wznieść się do oporu w pobliżu $3,949. Przełamanie tego poziomu zasugeruje początek nowego trendu wzrostowego, który może osiągnąć $5.698.

Widok ten zostanie unieważniony, jeżeli niedźwiedzie opadną i utrzymają cenę poniżej średnich kroczących. Taki ruch może spowodować spadek do podtrzymania zakresu na poziomie 2,20$, a to z kolei może spowodować utrzymanie się zakresu pary na kilka kolejnych dni.

EOS/USDT 4-Stunden chart. Quelle: TradingView

Czterogodzinny wykres pokazuje, że cena spadła gwałtownie od oporu napowietrznego i złamała się poniżej obu średnich kroczących. Sugeruje to agresywną sprzedaż przez niedźwiedzie.

Jeśli jednak cena odbije się od obecnego poziomu i wzrośnie powyżej 20EMA, będzie to sugerować, że sprzedaż może się zakończyć. Bycze mogą wtedy ponownie próbować przenieść cenę do oporu ogólnego.

I odwrotnie, jeśli niedźwiedzie utrzymają cenę poniżej 3 dolarów, para może spaść do 2,50 dolarów, a następnie do 2,20 dolarów.

THETA/USD

Obecnie THETA umacnia się w trendzie wzrostowym od kilku dni. Cena robi niższe wzloty, co sugeruje, że każda próba rajdu spotyka się ze sprzedażą od niedźwiedzi.

THETA/USDT tägliches chart. Quelle: TradingView

Niewielkim plusem jest jednak to, że byki nie pozwoliły, aby cena spadła poniżej wsparcia 1,7611$. 20-dniowe EMA (1,74$) jest tuż poniżej tego poziomu i byki prawdopodobnie będą go agresywnie bronić.

Jeśli byki potrafią zepchnąć cenę powyżej 2,20$, para THETA/USD może wzrosnąć do 2,51$. Rosnące średnie kroczące i RSI na pozytywnym terytorium sugerują, że byki są pod kontrolą.

Jeśli niedźwiedzie kontynuują sprzedaż i zatopią parę poniżej 20-dniowego EMA, może to otworzyć bramy dla spadku do 50-dniowego SMA (1,12$).

THETA/USDT 4-Stunden chart. Quelle: TradingView

Czterogodzinny wykres pokazuje opadającą formację trójkątną. Płaskie średnie kroczące i RSI tuż poniżej punktu środkowego sugerują równowagę pomiędzy podażą i popytem.

Jeśli niedźwiedzie mogą zatonąć i utrzymać cenę poniżej 1,7611$, formacja w trójkącie opadającym zakończy się, a to może spowodować spadek ceny do 1,01$.

Z drugiej strony, jeśli byki mogą zepchnąć cenę powyżej trójkąta, unieważnia to niedźwiedzią formację. To może podnieść cenę do 2,51$, a jeśli byki będą w stanie zepchnąć cenę powyżej tego oporu, ruch w górę może osiągnąć 2,95$.

AAVE/USD

AAVE znajduje się obecnie w trendzie wzrostowym, ponieważ nadal tworzy wyższe wzloty i wyższe upadki. Jednak długi knot na dzisiejszym świeczniku pokazuje, że niedźwiedzie agresywnie sprzedają się na wyższych poziomach.

AAVE/USDT tägliche chart. Quelle: TradingView

Ulepszające się średnie kroczące i RSI w pobliżu wykupionego terytorium sugerują, że droga najmniejszego oporu jest do góry nogami. Jeśli para AAVE/USD dalej się koryguje, odbicie od 20-dniowego EMA (99,93$) potwierdzi, że inwestorzy kontynuują kupowanie przy spadkach.

Jeśli kupujący mogą przesunąć kurs powyżej 135,99$, trend wzrostowy może zostać wznowiony z następnym prawdopodobnym celem w wysokości 150$.

Jeśli jednak niedźwiedzie zatopią cenę poniżej 20-dniowego EMA, para może spaść do 50-dniowego SMA (85 dolarów). Przerwa poniżej tego wsparcia mogłaby spowodować spadek do 70 USD, a następnie do 60 USD.

AAVE/USDT 4-Stunden chart. Quelle: TradingView

Czterogodzinny wykres pokazuje, że dana para handluje wewnątrz kanału rosnącego. Byki próbują obecnie bronić 20-EMA. Silne odbicie może przenieść cenę do linii oporu kanału.

Przerwa ponad kanałem może spowodować gwałtowny ruch w górę, ale jeśli cena spadnie z linii oporu kanału, para może handlować wewnątrz kanału przez kilka dni.

Jeśli cena przełamie się poniżej 20EMA, możliwy jest spadek do linii nośnej kanału. Silne odbicie od tego wsparcia utrzyma trend wzrostowy w nienaruszonym stanie, ale przerwa poniżej niego może sygnalizować zmianę trendu.