Bitcoin wygląda na wykupionego, ale analitycy grają Down Drop Fears

Cena Bitcoin i RSI (TradingView)

Omkar Godbole
Bitcoin wygląda na wykupionego, ale analitycy grają Down Drop Fears
W związku z tym, od 11 miesięcy w tym tygodniu, niektórzy inwestorzy zaczynają się martwić, że krypto waluta jest wykupiona i może to być spowodowane znacznym spadkiem cen.

Ale analitycy sugerują, że jest to przesadna reakcja.

Cena Bitcoin’a wzrosła do 11.319 dolarów w poniedziałek, najwyższy poziom od sierpnia 2019 roku, według CoinDesk’s Bitcoin Price Index.
W czasie pisania, krypto waluta obracana jest blisko 11.100 dolarów, co stanowi 18% zysk z niskich cen blisko 9.400 dolarów zaobserwowanych tydzień temu.

Nagły wzrost spowodował, że 14-dniowy względny wskaźnik siły (RSI) przekroczył 80,00.
Miara powyżej 70,00 jest uważana za wykupioną, co oznacza, że byczy ruch jest teraz przeciążony.
dzienniki-3

Asim Ahmad, współkierownik ds. inwestycji w Eterna Capital w Londynie, powiedział, że wskaźnik RSI powyżej 70 nie musi oznaczać zbliżającego się znacznego spadku cen.
Bardziej prawdopodobne jest, że byczy ruch jest przeciążony i podatny na konsolidację, a w najgorszym wypadku na niewielką zmianę kursu, powiedział Ahmad.

Lennard Neo, szef działu badań w Stack funds, wyjaśnił, że RSI może pozostać zawyżona przez dłuższy czas na silnie modnym rynku, dodając, że inne wskaźniki wykazują silną dynamikę zakupów.
RSI opiera się na cenie i pozostaje na wysokim poziomie podczas poprzednich przejazdów byków.
Konsolidacja na przyszłość?

Historyczne wykresy dzienne bitcoinów na rok 2019 i 2017

Bitcoin pozostał w ofercie i wzrósł o 160% w drugim kwartale 2019 roku (powyżej lewej), pomimo kilkukrotnego przekroczenia 70,00 w ciągu trzech miesięcy.
Podobny schemat zaobserwowano w czasie szału hossy w 2017 r. (powyżej po prawej).
Latem 2020 r. i pomiar wykupu na RSI może utrzymać przez pewien czas krypto walutę na poziomie około 11.000 dolarów. Obsługa jest postrzegana jako około 10,500 dolarów.

Rotacja pieniądza z przestrzeni DeFi i tradycyjnych rynków oraz do bitcoinów stworzyłaby rozmach dla kryptokursztynu, powiedział Neo.
Ceny mogą szybko wzrosnąć do 12.000 dolarów w krótkim czasie, jeśli Rezerwa Federalna USA zasygnalizuje większą tolerancję na inflację. To może przynieść kolejną wyprzedaż za greenback i wysłać złoto powyżej 2.000 dolarów.
Bitcoin nadal jest podatny na wyprzedaż akcji, co było widoczne podczas krachu na rynkach w marcu, jak powiedział Joel Kruger, strateg walutowy w LMAX Digital.